E-faktura

Szanowni Klienci
invoice

invoiceWałbrzyski Związek Wodociągów
i Kanalizacji wprowadza

dla swoich klientów nowe udogodnienie:
e-fakturę.

 

Korzyści:

 • e-faktura zastępuje tradycyjną, papierową fakturę i posiada taką samą wartość prawną jak dokument papierowy, a tym samym jest akceptowana przez Urzędy Skarbowe.

   

 • e-faktura jest propozycją skierowaną zarówno do dużych firm czy instytucji, jak i do Klientów indywidualnych. Można z niej korzystać w dowolnym miejscu i o każdej porze, a także mieć dostęp do historii wystawionych rachunków.

   

 • e-fakturę wystawia się na podstawie odczytu podanego przez Państwa lub wykonanego przez inkasenta, a następnie jest wysyłana wiadomość na Państwa adres e-mail o wystawionej fakturze. E-faktura to wygoda otrzymywania rachunku i jego przechowywania.

   

 • Usługa e-faktura jest bezpłatna, sprawia, że mają Państwo dostęp do faktury ze znacznym wyprzedzeniem (eliminuje się czas doręczenia przesyłki w formie papierowej) oraz pewność, że e-faktura nie zginie ani się nie zgubi w stosie ulotek, a dane nie trafią w niepowołane ręce (e-faktura jest udostępniana wyłącznie Państwu).

   

 • e-faktura to troska o środowisko naturalne.

 

E-faktura, to elektroniczny odpowiednik faktury papierowej zawierający te same dane, udostępniana w formacie PDF dla klienta, który zdecyduje się na takie ekologiczne rozwiązanie. Posiada zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 20 grudnia 2012 r. (Dz.U. 2012r., poz 1528) taką samą wartość prawną, jak dokument w formie papierowej. E-fakturę przechowuje się w wersji elektronicznej, a w razie potrzeby w takim formacie dostarcza do instytucji finansowych.

Wyrażając zgodę na otrzymywanie e-faktury wystarczy wypełnić i złożyć wniosek z akceptacją, który również znajduje się na naszej stronie internetowej www.wzwik.pl lub skontaktować się osobiście z naszymi pracownikami w Centrum Obsługi Klienta lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 74 64 88 152 (130, 146, 175).

Wniosek z akceptacją na wystawianie i otrzymywanie e-faktury można przekazać naszym pracownikom odczytującym wskazania wodomierzy.

z wyrazami szacunku
Przewodniczący Zarządu WZWiK
Marek Mielniczuk

Nie czekaj!

Poniższy link przedstawia oświadczenie w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej

E-FAKTURA